Среда, 01 апреля, 20:08
Публикации / Традиции
«Він вічний, як народ…»
19.03.12 13:06 / Традиции   Просмотров: 13769   Автор: Администратор
рейтинг: 3.57   Спасибо, Ваш голос учтен. версия для печати послать другу

15 березня в Інституті культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся літературно-музичний вечір «Він вічний, як народ...», присвячений 198-й річниці від дня народження великого Кобзаря.

учасники вечора разом _з Володимиром Калашниковим Учасники вечора - студенти кафедри кіно-телемистецтва та музичного мистецтва цього інституту, організатор та керівник - Народний артист України, професор Володимир Калашников.

Ті, хто був присутній на вечорі (а мені теж пощастило там бути), одностайно погодяться з тим, що він суттєво відрізнявся від традиційних (задля «галочки») шевченківських концертів з гопаками, заяложеними цитатами з творів Тараса та обов'язковими віршиками про те, що нині ми, за його заповітом, живемо «в сім'ї вольній, новій»...

Володимир Калашников - людина з Шевченком у серці. Це завдяки його зусиллям 1998 року в центрі Луганська постав пам'ятник Кобзареві. А нещодавно побачила світ його оригінальна за формою і глибока за змістом п'єса «Ти не лукавила зо мною» - інсценізована біографія Шевченка в діалогах з його сучасниками (П.Кулешем, К.Брюлловим, П.Гулаком-Артемовським, О.Венеціановим, В.Жуковським, Ф.Толстим тощо).

Тож Володимир Павлович уклав усю свою душу в підготовку цього вечора - і тому він вийшов вишуканим, інтелігентним, пізнавальним і, без перебільшення, аристократичним. Завдяки таланту цього майстра сценічного мистецтва Тарас Шевченко постав перед нами як знакова постать не лише української, а й світової літератури, як непересічна особистість, велетень духу, справжній син українського народу, наш геній і пророк.

Усі учасники вечора демонстрували прекрасні взірці виразного читання, наближеного до художнього (а воно надзвичайно важке для виконання!). Ведучим Анастасії Калюжній та Марині Бабаскіній удалося донести до аудиторії національну велич і високий інтелект Шевченка-поета, його глибоку обізнаність із світовою літературною та музичною класикою, адже дівчата не були удавано-артистичними, а промовляли до глядачів серцем.

Ведучі навели шевченкові вислови, які яскраво відбивають національне усвідомлення ним України, його причетність до рідного народу, високу моральність Шевченка як людини:

«Я так її, я так люблю свою Україні убогу,

Що проклену святого Бога, за неї душу погублю»;

«Історія мого життя є історією мого народу»;

«Я щасливий з того, що всім все пробачив».

Шевченків «Заповіт» лунав зі сцени вісьмома мовами - українською, англійською, німецькою, французькою, болгарською, китайською, російською та сербською (читали, окрім ведучих, Тетяна Клименко, Алевтина Легещич, Тетяна Панько, Марія Нейковчен, Лі Хань, Драґана Рістіч; причому останні троє - своїми рідними мовами, тому й більш переконливо).

Пісню на слова Шевченка «Думи мої, думи мої...» класично поставленим голосом виконав студент Сергій Почтовий, а «Нащо мені чорні брови» - Людмила Савина.

Марія Дьоміна на роялі зіграла один із улюблених музичних творів Шевченка - етюд Шопена. А поему «Тополя» прочитала Валерія Саєнко під акомпанемент бандури (грала Надія Аїтова) - і прочитала так, що всі присутні в залі, навіть хлопчик років 12, зачаїли свій подих.

Упродовж усього концерту на екрані поряд зі сценою один за одним мінялися кадри з репродукціями картин Шевченка - портретиста та пейзажиста, а також слайди з зображенням його пам'ятників у Луганську, а також у Грузії, США, Болгарії, Угорщині, Польщі, Росії, Італії, Канаді, Аргентині тощо (відомо, що у світі встановлено майже 500 пам'ятників Шевченкові).

Сорок хвилин, упродовж яких тривав вечір-концерт «Він вічний, як народ...», пролетіли як одна мить. Шевченко постав перед нами живим, зрозумілим і шляхетним.

Від імені всіх присутніх на цьому заході щиро дякую за прекрасно проведений час усім його учасникам - студентам Інституту культури і мистецтв ЛНУ імені Тараса Шевченка, й особлива наша подяка Володимирові Калашникову - мудрому педагогу й талановитому майстру сцени.

Чекаємо на ваші нові мистецькі шедеври!

Ірина Магрицька,

кандидат філологічних наук, доцент СНУ імені Володимира Даля

 

 

Читайте также:Комментарии:
Уважаемые посетители сайта! На протяжении длительного времени форум «Недели» был самой демократичной и открытой для дискуссий площадкой в нашем регионе. Но сегодня, когда социальное и политическое напряжение в обществе растет, а слово перестало быть просто словом, и становится пусковым механизмом для эскалации напряженности, мы вынуждены временно закрыть возможность комментирования.

Редакция «Недели» несет ответственность за весь контент сайта, и мы не хотим, чтобы неосторожные слова, сказанные на нём, стали причиной реальных конфликтов.

При этом сегодня нам как никогда важно ваше мнение обо всем происходящем. Мы предлагаем перенести споры, дискуссии, мнения в социальные сети - в наши группы ВКонтакте, Фейсбук, Одноклассники, Твиттер, где также доступны все наши новости.

Верим в скорое разрешение конфликта и желаем вам мира.Видео
Украинский Щедрик идет по миру
     Новости

     Блоги
25 сентября 2014 года алчевский троллейбус встретил своё 60-летие. Официальных торжеств по этому по...
Патриотическое искуcство требует внимания. ...
Бойцы с полосатыми ленточками сделали то, что никогда бы не смогли даже самые лютые бандеровцы – фак...
О том , откуда берутся коллективных мифы и как работает считаное сознание ...
Немного пятничных котиков...
Удержаться не могу. Просто достали. Я ни на что не претендую. Выводы думаю, каждый сделает сам. ...
     Последние объявления
Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Курсы валют
Loading...